Jak wykonać perfekcyjny i trwały manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to technika, która dawno już nie jest zarezerwowana wyłącznie dla profesjonalnych kosmetyczek. Zdobienie paznokci z wykorzystaniem połączenia lakieru i żelu jest na tyle nieskomplikowane, że wiele kobiet decyduje się na wykonywanie manicure w domowym zaciszu. Niezbędne kosmetyki oraz akcesoria są łatwo dostępne, a ich zakup nie wiąże się z dużym wydatkiem. Hybrydy wykonywane samodzielnie mogą jednak na początku nieco rozczarowywać. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego twój manicure hybrydowy nie jest tak trwały ani tak estetyczny jak ten, który robiła ci kosmetyczka, mamy dla ciebie kilka podpowiedzi oraz prostych tricków.

manicure hybrydowyCała magia paznokci hybrydowych polega na tym, że manicure jest zdecydowanie bardziej trwały niż ten wykonany zwykłą emalią. Możemy nosić go na paznokciach kilka tygodni i nie będzie mu straszne mycie naczyń ani długie gorące kąpiele. Wykonanie manicure hybrydowego zajmuje więcej czasu oraz wiąże się z większym wydatkiem niż w przypadku manicure tradycyjnego. Jesteśmy jednak skłonne do poświęceń, ponieważ efekt z założenia jest ich wart.

Co jednak, kiedy wykonany samodzielnie manicure hybrydowy nie spełnia naszych oczekiwań? Często amatorki, które rozpoczynają swoją przygodę z hybrydami, narzekają, że lakier szybko zaczyna odchodzić od płytki i w efekcie manicureu trzeba pozbyć się nawet po tygodniu albo dwóch. Jeśli i ty masz podobny problem, to wyraźny znak, że robisz coś nie tak. Jak to zmienić?

Dla zwiększenia trwałości manicureu hybrydowego:

używaj dobrej jakości kosmetyków. Nie oszczędzaj na lakierach, bazie ani top coacie. Najlepiej jeśli wszystkie kosmetyki pochodzą od tego samego, sprawdzonego producenta. Zainwestuj w dobre marki takie jak Semilac, Nails Company, Neo Nail. Stanowczo odpuść sobie zamawianie tanich lakierów z AliExpress, które stały się ostatnio popularne wśród amatorek stawiających pierwsze kroki z hybrydami.

zrezygnuj z kosmetyków typu 2w1 – przynajmniej na początku. Jeśli nie masz jeszcze wprawy w wykonywaniu manicure hybrydowego, postaw na tradycyjną metodę. Używaj osobno bazy i osobno preparatu typu top coat. Są one z reguły bardziej trwałe i łatwiejsze w użytkowaniu. Nawet jeśli popełnisz niewielkie błędy przy manicurze, jest większa szansa, że lakier pozostanie na paznokciach nienaruszony przez dłuższy czas.

– dokładnie matuj/odtłuszczaj płytkę paznokcia. Pierwszy krok przed nałożeniem bazy to zmatowienie płytki paznokcia blokiem polerskim. Wykonaj go precyzyjnie, jednak uważaj, by nie przesadzić. Zbyt mocno spiłowana płytka to poważny błąd, który może zaszkodzić twoim paznokciom. Drugi krok to przemycie paznokci odtłuszczaczem, za pomocą wacika bezpyłowego. Nie żałuj kosmetyku i dobrze przygotuj paznokcie pod nałożenie bazy.

– malując paznokcie, omijaj skórki. To bardzo ważne. Zanim przystąpisz do malowania, precyzyjnie odsuń naskórek z płytki paznokcia, a podczas malowania zadbaj, by żadna warstwa lakieru nie miała styczności ze skórą. Nie spiesz się, nawet jeśli początkowo manicure zajmie ci o wiele więcej czasu. Pokryte lakierem skórki to pierwszy krok do szybkiego odchodzenia lakieru od płytki.

manicure hybrydowyJeśli będziesz przestrzegać tych kilku prostych wskazówek, szybko zauważysz, że twój manicure hybrydowy będzie nie tylko bardziej trwały, ale również będzie lepiej się prezentował. Precyzyjnie pomalowane paznokcie będą wyglądały estetyczniej. Lakier nie będzie odchodził, dzięki czemu długo będziesz cieszyć się perfekcyjnym manicurem. Z czasem nabierzesz wprawy i twoje paznokcie będą prezentować się tak samo dobrze, albo lepiej niż te, które robiła ci kosmetyczka. Wtedy przyjdzie czas na eksperymenty, zdobienie, nadawanie płytkom modnego kształtu. Praktyka czyni mistrza, jeśli zatem nie czujesz się jeszcze ekspertką w dziedzinie manicureu hybrydowego, do dzieła! Uzbrój się w cierpliwość, postaw na precyzję i dobre kosmetyki, a efekty pojawią się szybciej, niż się spodziewasz.

Jeden komentarz

  1. Ja bardzo lubię wygodę jaką daje trwały kolor, ostatnio zakochałam się w ekspresowych hybrydach. Ekspresowy lakier hybrydowy nakłada się bez bazy i topu i nie niszczy paznokci tak jak zwykła hybryda. Próbowałyścia

    Irrrra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *