Skończ z nudą i postaw na ozdoby! Czym wzbogacić nasz codzienny manicure?

W życiu każdej paznokciowej maniaczki przychodzi taki czas, w którym zaczyna nudzić się „zwykłymi” stylizacjami i zaczyna szukać różnych ciekawych alternatyw. Sama przez to przechodziłam. Ten temat może zaciekawić również osoby, które na co dzień zajmują się malowaniem i stylizacją paznokci swoich klientek. Jakie możliwości są obecnie dostępne na rynku? Co jest teraz modne? W tym artykule poruszę temat ozdób, które sprawdzą się zarówno w manicure hybrydowym, akrylowym i żelowym.

cyrkonie na paznokcie brokat

źródło: damskieinspiracje.pl

Co mówią najnowsze trendy

Przez wiele ostatnich miesięcy, ciężko było zauważyć wiele silnie rozwijających się tendencji w świecie paznokci. Jednak, obserwując najnowsze zestawienia trzeba przyznać, że kobiety z roku na rok stają się coraz bardziej odważne! 2019 rok przyniesie zmiany, coraz chętniej będziemy wykorzystywać brokat, naklejki, ozdoby i cyrkonie na paznokcie. Co więcej, świecidełka te będziemy ze sobą łączyć! A więc, z czego możesz wybierać?

Brokat we wszystkich kolorach tęczy

Brokat jest jedną z najdłużej wykorzystywanych metod ozdabiania paznokci jakie pamiętam. Jednak, z biegiem lat i rozwojem technologi, dzisiejsze brokaty zdecydowanie różnią się od tych dawnych. Głównie ze względu na wielkość drobin. Ponadto, jeszcze kilka lat temu, nie było tak dużej ilości lakierów, które już w sobie zawierają migoczący pył (mowa tutaj głównie o hybrydzie). Mamy do wyboru 3 różne sposoby na uzyskanie efektu brokatowego. Pierwszym jest zakup standardowego brokatu w słoiczku. Drugim są pyłki, czyli niezwykle drobno zmielony brokat, który tworzy efekt syrenki lub tafli. Trzecią i najświeższą opcją są lakiery kolorowe z drobinkami w środku. Ostatnia metoda jest najprostszym i najmniej czasochłonnym rozwiązaniem. Hitem ostatnich miesięcy są błyszczące lakiery hybrydowe z efektem magnetycznym. Dzięki temu, za pomocą małego magnesu możemy tworzyć nieskończenie wiele kombinacji na naszych paznokciach. Niektóre stylizacje przypominają swoim wyglądem niebo pełne gwiazd i galaktyk! Obecnie, najmodniejsze odcienie błyszczących paznokci to granat, głęboka zieleń, burgund i czerń. Prawdopodobnie w okresie letnim, zamienimy je na beże, biele, i róże.

cyrkonie na paznokcie i brokathybryda magnetycznaźródło: kesinails.pl

 

Cyrkonie na paznokciach – wielki powrót

Cyrkonie na paznokcie zdecydowanie powracają do łask. Jednak, aby nasz manicure wyglądał na schludnie i z klasą, musimy uważać na ozdoby tego typu. Potrafią one zdominować cały look i niekiedy wyglądać tandetnie. Cyrkonie dobrej jakości przypominają swoim wyglądem najdroższe kamienie. Obecnie na rynku mamy duży wybór kolorów, kształtów i wielkości cyrkonii. Bezpiecznym wyborem są te przeźroczyste. Stanowią subtelny dodatek, który jednocześnie rzuca się w oczy. Hitem tego sezonu jest przytwierdzenie jednego elementu do płytki paznokcia,w formie małej kropeczki na wcześnie namalowanej kresce. Ozdoba i geometryczne wzory – obecnie ta tendencja silnie dominuje w świecie paznokci. Zdecydowanie cyrkonie na paznokcie to małe dzieła sztuki. Jeśli jesteś odważna, wybierz te kolorowe i połącz je z kolorami nude (beże, szarości).

cyrkonie na paznokcie czarne

Naklejki na paznokcie nie tylko dla nastolatek

Niewątpliwie jest to jedna z najodważniejszych ozdób, która jednocześnie może niezwykle urozmaicić nasz paznokciowy look. Obecnie na rynku mamy niezwykle dużą ilość naklejek, co ciekawe dostosowanych również do manicure hybrydowego, żelowego czy akrylowego. Do głównych zalet naklejek trzeba zaliczyć ich niezwykłą różnorodność. Może to być dobra opcja dla osób, które nie są w stanie namalować ręcznie wymarzonego wzorku. Moim ulubionymi naklejkami, które regularnie używam w swoich stylizacjach są te, stworzone ze złotego lub srebrnego tworzywa, o nieregularnych kształtach. Dzięki nim, jestem w stanie stworzyć na swoich paznokciach niezwykle ciekawe kompozycje. Jednak uwaga! Moim zdaniem, rozwiązania tego typu nie powinno się stosować na wszystkich paznokciach. Wyglądają dobrze jako akcent i uzupełnienie stylizacji.

cyrkonie na paznokcie naklejkiStemple

Ostatnią metodą, która jest stale rozpowszechniana, również przez największe blogerki urodowe w Polsce, jest stemplowanie. Tak naprawdę jest to metoda niezwykle prosta i dające spektakularne efekty. Nie każdy z nas ma na tyle zdolności plastycznych i precyzji, aby zdołać wyczarować na paznokciach to, co dzięki stemplom jesteśmy w stanie osiągnąć w kilka sekund. Niezależnie od tego, czy marzy Ci się delikatna koronka, pajęczyna, geometryczny wzór czy kwiaty, jedyne co musisz zmienić to nakładka na stempel.

cyrkonie na paznokcie naklejki

cyrkonie na paznokcie stempelekźródło: cienistosc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *