Na czym polega zabieg parafinowy i jakie ma działanie?

Sucha skóra na dłoniach i stopach to zmora wielu kobiet. Szczególnie gdy te części ciała są narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne bądź działanie klimatyzacji możemy odczuwać dyskomfort związany z szorstką skórą. Jednym z wielu rozwiązań pozbycia się tego problemu jest zabieg parafinowy. Na czym polega? Co jest potrzebne do jego wykonania i jakich efektów możemy się po nim spodziewać?

Parafina miękka i ciekła

Pod nazwą parafina kryje się bezbarwna, bezzapachowa i bezsmakowa oleista mieszanina, która uzyskiwana jest z ropy naftowej. Parafinę wykorzystuje się w wielu branżach, jednak największe zastosowanie odnotowuje się w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym oraz kosmetycznym. Parafinę wykorzystywaną w branży kosmetycznej można podzielić na dwie grupy: miękką oraz ciekłą. Pierwszy rodzaj wykorzystywany jest do produkcji wazeliny, natomiast drugi do tworzenia maseczek i olejków kosmetycznych.

Parafina i jej wszechstronne działanie

Paznokcie żelowe czy paznokcie akrylowe w połączeniu ze suchą skórą dłoni nie prezentują się ładnie. Parafina wygładza skórę, nawilża ją, przez co ta jest bardziej napięta bez widocznych przebarwień. Parafina jest jednak stosowana nie tylko z powodu zbawiennego działania na kondycję naskórka. Jest polecana osobom, które chcą zatrzymać proces starzenia się skóry, rozluźnić mięśnie czy rozgrzać bolące stawy. Zabieg parafinowy bardzo dobrze wpływa na słabe i łamliwe paznokcie, dlatego kobiety zazwyczaj decydują się na niego kilka tygodni przed zrobieniem paznokci żelowych bądź akrylowych.

Jak wygląda zabieg?

Pierwszym etapem zabiegu jest usunięcie martwego naskórka ze skóry dłoni bądź stóp za pomocą peelingu. Dzięki temu składniki szybciej i głębiej wnikną w skórę. Po wygładzeniu skóry czas przejść do właściwego zabiegu, czyli do zanurzenia dłoni w parafinowej kąpieli. Dłonie bądź stopy należy zamaczać aż do uzyskania grubej warstwy (zazwyczaj wystarczą dwa zanurzenia). Na grubą warstwę zakładane są rękawice, których zadaniem jest utrzymanie ciepła. Rękawice należy trzymać na dłoniach przez około 20 minut. Po tym czasie są zdejmowane, a kosmetyczka wykonuje masaż.

Ile kosztuje jeden zabieg?

Oczywiście nie można wskazać jednej ceny za tego typu zabieg, ponieważ zależy ona od wielkości miasta oraz renomy gabinetu kosmetycznego, jednak należy liczyć się z kosztami rzędu 25 do 40 zł.

Czy zabieg parafinowy można wykonać w domu?

W dobie Internetu, kiedy większość produktów, szczególnie tych wykorzystywanych w branży kosmetycznej, jest na wyciągnięcie ręki, panie coraz częściej zastanawiają się nad wykonywaniem zabiegów kosmetycznych w domu. Okazuje się, że nie tylko paznokcie żelowe czy paznokcie akrylowe można zrobić w zaciszu własnego domu, ale także inne zabiegi na dłonie i paznokcie, w tym zabiegi parafiną. Oczywiście do wykonania tego zabiegu niezbędny jest odpowiedni sprzęt i akcesoria, czyli parafina, podgrzewacz do parafiny, rękawiczki, peeling oraz krem odżywczy.

Uwaga! Zabieg należy wykonywać tylko przy użyciu profesjonalnych, przeznaczonych do tego urządzeń. Można usłyszeć o przypadkach podgrzewania parafiny w mikrofalówce, co stwarza ogromne niebezpieczeństwo poparzenia, a nawet podpalenia się parafiny (jest to substancja łatwopalna).

Przeciwwskazania

Na zabieg parafinowy nie powinny decydować się osoby uczulone na tę substancję, cierpiące na osteoporozę, niewydolność układu krążenia oraz borykające się z problemami skórnymi, takimi jak egzema czy grzybica skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *