Manicure tytanowy – jak go wykonać?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat rynek produktów do stylizacji paznokci znacznie się powiększył. Aktualnie na dalszy plan zostały zepchnięte tradycyjne lakiery do paznokci, ustępując miejsca lakierom hybrydowym czy żelom. Producenci lakierów zauważyli jednak, że nowe rozwiązania w stylizacji paznokci nie przemawiają do części kobiet, ze względu na swoją inwazyjność i ingerowanie w zdrowie paznokcia i skóry na dłoniach. To właśnie dlatego narodziła się nowa moda: trend na manicure tytanowy.

Zalety manicure tytanowego

Manicure tytanowy jest świetną alternatywą dla paznokci żelowych czy hybrydowych – w jego wykonaniu nie jest potrzebna lampa UV/LED, a to ona, a ściślej mówiąc promieniowanie UV, jest powodem, dla którego część kobiet obawia się wspomnianych stylizacji paznokci. Fakt, że w przypadku manicure’u tytanowego nie dochodzi do polimeryzacji lakieru, sprawia, że ten rodzaj ozdabiania paznokci jest znacznie bezpieczniejszy dla zdrowia.

Kolejną zaletą tego typu stylizacji paznokci jest krótki czas wykonania. Aplikacja wszystkich warstw zajmuje niespełna 45 minut, więc proces ten jest znacznie krótszy niż w przypadku lakierów hybrydowych.

Głównym produktem, który jest stosowany do tytanowej stylizacji paznokcia jest proszek, czyli sypany akryl, dzięki czemu tak wykonany manicure jest niezwykle trwały. Okres trwałości manicure’u jest podobny do stylizacji paznokci lakierem hybrydowym i wynosi około 3-4 tygodnie.gelish tytan kolory

Na uznanie zasługuje także fakt, że manicure tytanowy wpływa pozytywnie na kondycję paznokcia. Większość pudrów zawiera takie składniki odżywcze jak wapń i witaminy, a te sprawiają, że paznokieć staje się mocniejszy, nie łamie się i nie rozdwaja.

Produkty wykorzystywane do wykonania manicure’u tytanowego są bezzapachowe i jest to szczególnie ważne dla osób, u których często występują reakcje alergiczne. Ten sposób stylizacji paznokci nie podrażnia i nie uczula.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Proces wykonania manicure’u tytanowego jest niezwykle prosty i z powodzeniem można się tego podjąć w zaciszu własnego domu – nie ma konieczności udawania się do stylistki paznokci. Kolejne czynności wyjaśnimy na przykładzie produktów marki Gelish. Kolory pudrów można dobierać dowolnie, natomiast najbardziej istotna jest kolejność aplikacji poszczególnych produktów na paznokcie. Wygląda to następująco:

  • najpierw należy przygotować płytkę paznokcia do stylizacji

  • na paznokcie nakładamy GELISH DIP PREP – KROK 1 i czekamy, aż paznokcie wyschną

gelish dip krok 1
Gelish dip- odtłuszczacz
  • na każdy paznokieć z osobna nakładamy cienką warstwę GELISH DIP BASE – KROK 2 i natychmiast zanurzamy paznokieć w pudrze – całą czynność wykonujemy dwukrotnie

  • nakładamy GELISH DIP ACTIVATOR – KROK 3 na wszystkie paznokcie i czekamy aż wyschną

gelish dip krok 3
Gelish dip- aktywator
  • nakładamy GELISH DIP BASE – KROK 2 i czekamy aż paznokcie będą suche

  • polerujemy paznokcie polerką o ziarnistości 180

  • nakładamy GELISH DIP ACTIVATOR – KROK 3, a następnie GELISH DIP TOP – KROK 4, by nabłyszczyć paznokcie

gelish dip krok 4
Gelish dip- top coat
  • po około 5 minutach (czas na wyschnięcie ostatniej warstwy) na skórę wokół paznokci możemy zaaplikować odżywkę

Dlaczego pokazaliśmy sposób wykonywania manicure’u tytanowego na produktach Gelish tytan? Kolory pyłków są tak różnorodne, że każda kobieta na pewno znajdzie swój ulubiony kolor, a przede wszystkim produkty tej marki są bardzo dobrej jakości. Zalety manicure’u tytanowego sprawiają, że nie warto długo się zastanawiać nad takim sposobem stylizacji paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *