Manicure hybrydowy – szkodzi, czy nie ? Obalamy mity

Manicure hybrydowy to metoda zdobienia paznokci, uważana obecnie za jedną z najwygodniejszych i najlepszych form stylizacji. Wiele kobiet na całym świecie stosuje ją na co dzień, ciesząc się świetnie wyglądającym manicure przez tygodnie. Niektóre z nas decydują się na rozwiązanie tego typu jedynie w wyjątkowych sytuacjach (np. ślub, urodziny, imprezy okolicznościowe).

Jednak, są również osoby, które jednoznacznie uważają, że paznokcie hybrydowe nie są „zdrowe” i po prostu nam szkodzą. Jaka jest prawda?

Co możemy zrobić, aby manicure hybrydowy nie „szkodził” naszej płytce paznokcia? Czy dłuższa przerwa pomiędzy zabiegami jest konieczna? Sprawdź odpowiedzi na te i inne, nurtujące pytania.

manicure hybrydowy lakiery

Manicure hybrydowy – a czym polega?

Jest to metoda stylizacji paznokci, w której wykorzystujemy się specjalny preparat (lakier). Kolejne, cienkie warstwy utwardzamy w lampie UV. Dodatkowo potrzebować będziemy: bazy pod lakier, nail cleanera (odtłuszczacz), pilniczka, preparatu do ściągania (aceton) oraz wacików bezpyłowych. Jest to standardowy zestaw, który pozwala na poprawne wykonanie zabiegu. Manicure hybrydowy powinien trzymać się około 2 tygodni.

Czy hybrydy zniszczą Ci paznokcie?

Osoby zajmujące się manicure zawodowo są zgodne, że poprawnie wykonany i odpowiednio ściągnięty manicure hybrydowy nie powinien negatywnie wpłynąć na stan naszych paznokci, płytki czy placów. Jest to metoda w pełni bezpieczna dla zdrowia (jeśli obawiasz się promieni UV, posmaruj dłonie kremem z wysokim filtrem ).

Posiadaczki bardzo twardej płytki nie muszą się zupełnie martwić o to, że paznokcie hybrydowe ją zniszczą. Warto jednak pamiętać o istotnej kwestii. Bardzo ważny jest tutaj wybór odpowiednich produktów do paznokci. Obecnie na rynku mamy ogromny dostęp np. do specjalistycznych baz pod hybrydę. Minimalizują one uszkodzenia płytki do minimum. Klasyczna baza powinna zawierać takie składniki jak: proteiny jedwabiu, kompleksy witamin oraz komponenty usztywniające paznokieć.

paznokcie hybrydowe

Hybrydy – jak je zrobić poprawnie? Kilka zasad

Wiemy już, że manicure hybrydowy nie powinien nam zaszkodzić, uczulać, osłabiać płytki ani jej uszkadzać. Co jednak może powodować pogorszenie się stanu paznokci?

Dużym problemem podczas samodzielnej aplikacji hybrydy jest m.in. wcześniejsze, nieprawidłowe matowienie płytki. Skutkuje to zazwyczaj naruszeniem delikatnej warstwy paznokcia, poprzez złe dobranie gradacji (stopnia ziarnistości) pilniczka. Zbyt mocny docisk i tarcie mogą spowodować, że paznokcie zrobią się cienkie i łamliwe.

Co to znaczy prawidłowo nałożyć manicure hybrydowy?

W pierwszej kolejności powinniśmy ocenić stan naszej płytki paznokcia. Wykonując regularnie zabieg w domu, od czasu do czasu warto jest się wybrać na kontrolę do dermatologa, kosmetologa lub podologa. Jeśli nasze paznokcie na pierwszy rzut oka są zdrowe i nie rozdwajają się, hybrydy z pewnością utrzymają się długo.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie płytki oraz okolic paznokci. Wycięcie skórek, opiłowanie brzegów, oczyszczenie z pyłku oraz odtłuszczenie- to 4 prawidłowe kroki przygotowujące płytkę na warstwy lakieru. Mają one również wpływ na estetykę zabiegu.

Nakładanie bazy, lakieru głównego oraz topu to ostatni etap manicure hybrydowego. Ten etap wpływa zarówno na wygląd jak i trwałość. Po pierwsze, poszczególne warstwy muzą być cienkie. Po drugie, zawsze warto pamiętać o „zamknięciu” wolnego brzegu paznokcia lakierem hybrydowym i bezbarwnym topem. Dzięki temu nasz lakier nie będzie odpryskiwał (i tym samym płytka nie będzie się rozwarstwiać. Na koniec przecieramy manicure wacikiem z odtłuszczaczem, aby  pozbyć się „lepiej” warstwy”, nakładamy ulubiona oliwkę i gotowe!

 hybrydy

Jak poprawnie zdjąć paznokcie hybrydowe?

Ostatnim istotnym czynnikiem wpływającym na stan naszych paznokci jest odpowiednie i poprawne ściąganie manicure hybrydowego. W pierwszej kolejności warto jest zmatowić wierzchnią warstwę (pozbywamy się jej części). Następnie przykładamy waciki bezpyłowe (lub zwykłe), nasączone płynem do ściągania hybryd. W zależności od preparatu, trzymamy go kilka minut, aż do momentu, w którym lakier „popęka”. Jeśli tak się dzieje, zdejmij kawałki hybrydy specjalnym patyczkiem drewnianym (nie metalowym). Na koniec polerujemy płytkę kostką lub buffem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *