Jak zapuścić piękne i długie paznokcie?

O pięknych, mocnych i długich paznokciach marzy każda kobieta. Jednak często nasza naturalna płytka nie pozwala nam na osiągnięcie zadowalających efektów i łamie się w nieoczekiwanym momencie lub zaczyna rozdwajać. Budzi to wiele frustracji, ponieważ zniszczone paznokcie nie prezentują się zbyt ładnie, a tym samym wpływają na nieestetyczny wygląd całych dłoni. Na szczęście istnieją sposoby, które mogą pomóc w poprawie kondycji naszych paznokci, jednak istnieje jeden warunek, który decyduje o odniesieniu sukcesu – cierpliwość.

Lecznicze mikstury

manicure hybrydowy, oliwka do paznokciJedną z metod na zapuszczenie długich i mocnych paznokci jest stosowanie specjalnych mieszanek, które z łatwością stworzymy w zaciszu własnego domu, korzystając z produktów codziennego użytku. Pierwszą miksturą, o której warto wspomnieć składa się z wody, soli, oliwy z oliwek i soku z cytryny. Wszystkie te substancje należy razem wymieszać w odpowiednich proporcjach, a następnie moczyć w uzyskanej miksturze paznokcie przez około 20 minut. Przez kilka dni należy wykonywać ten zabieg codziennie, potem warto wykonywać go przynajmniej raz w tygodniu. Inną mieszaniną jest połączenie oleju lawendowego z olejkiem z drzewa herbacianego, które rozcieńczamy przy użyciu wody. W tym przypadku paznokcie zanurzamy na około 5 minut. W efekcie otrzymujemy wzmocnione paznokcie, które się nie łamią. Istnieje również mikstura, którą możemy stosować zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Chodzi mianowicie o wyciąg ze skrzypu. Napar taki możemy pić lub po ostudzeniu moczyć w nim paznokcie.

Dieta i witaminy

O mocne i długie paznokcie warto dbać także od środka, ponieważ nawet najbardziej skrupulatna zewnętrzna pielęgnacja nie przyniesie długotrwałego efektu, jeżeli nasz organizm nie będzie w dobrej formie. Dlatego, aby wspomóc proces wzrostu paznokci należy spożywać duże ilości marchewki, która posiada witaminę A odpowiedzialną za porost płytki paznokciowej. Należy także wprowadzić do swojej diety warzywa liściaste bogate w żelazo i flawonoidy, ryby i tran, które posiadają witaminy z grupy B, płatki owsiane, orzechy, wątróbkę i pomidory. Witaminy w formie płynnej można także stosować od zewnątrz, na przykład łącząc oliwę z oliwek z zawartością kilku kapsułek witaminy E, które następnie wcieramy w paznokcie i pozostawiamy na noc.

Odpowiedni manicure

manicure hybrydowy, oliwka do paznokciNa wzrost paznokci wpływ ma również sposób, w jaki wykonujemy manicure. Istotne jest, aby nie obcinać paznokci zbyt krótko, a najlepiej nie obcinać ich wcale tylko skracać regularnie przy użyciu pilnika. Metoda piłowania także ma znaczenie. Powinno wykonywać się pojedyncze ruchy w jedną stronę, co zapobiega rozdwajaniu się płytki. Unikać powinniśmy także usuwania skórek na sucho, ponieważ grozi to zarysowaniem paznokcia. Dobrze jest nawilżać paznokcie i skórki wokół nich. Idealnie w tym celu sprawdzi się oliwka do paznokci. Aby żadne złamanie nie zniweczyło procesu wzrostu paznokci dobrze jest używać utwardzaczy. Jednak jeszcze lepszą opcją jest manicure hybrydowy. Pozwala on na wykonanie trwałej stylizacji, która utrzymuje się nawet do 3 tygodni. W tym czasie naturalna płytka paznokcia ma szansę urosnąć, ponieważ nie zagrażają jej żadne zewnętrzne czynniki. Manicure hybrydowy tworzy na paznokciu pewnego rodzaju powłokę ochronną, utwardzając go.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *