Hybrydy na tipsie- jak je wykonać poprawnie, aby cieszyć się długotrwałym efektem?

Na forach internetowych jednym z głównych wątków poruszanych przez internautki jest wybór pomiędzy manicure hybrydowym, żelem a manicure akrylowym. Zupełnie inny obszar poszukujących odpowiedzi dotyczy osób, które planują przedłużyć swoją naturalną płytkę paznokcia i zastanawiają się nad wyborem szablonu lub tipsa. Dla wielu z nas wykorzystanie tipsów jest o wiele łatwiejsze, jednak planując wykonanie manicure hybrydowego na takiej powierzchni wymusza na nas odpowiednie jej przygotowanie, zwłaszcza jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie manicure.

Hybryda na tipsie, jak się do niej przygotować

Hybryda na tipsie w odróżnieniu od klasycznego manicure na naturalnej płytce paznokcia wymaga od nas odpowiedniego przygotowania powierzchni. Pod tym względem nie tylko matujemy płytkę, ale zaleca się aby powierzchnię tipsa pokryć odpowiednim żelem. W tym wypadku jeśli zależy nam na kolorowym manicure możemy wybrać żel kolorowy i zrezygnować z hybrydy.

Niemniej, jeśli zależy nam na wykonaniu hybrydowego manicure na powierzchni tipsa powinien on zostać odpowiednio przygotowany. W tym celu przygotuj tipsy lub szablony do modelowania, żel jednofazowy lub trzyfazowy (podkładowy, budując i nawierzchniowy), pędzelek do nakładania żelu, pilniki, kostkę, cleaner, lampę UV, primer, waciki, klej do tipsów i gilotynkę.

Na początku przygotowujemy dłonie i samą płytkę naturalnego paznokcia. Paznokcie przycinamy na krótko i matowimy ich powierzchnię pilnikiem, odsuwamy skórki. Powierzchnię paznokcia odtłuszczamy (cleaner) a na jego powierzchnię nakładamy primer (w przypadku wykorzystania żelu budującego).

Jeśli decydujesz się na nałożenie tipsów, dopasuj je do kształtu Twoich paznokci, następnie użyj odpowiedniego kleju do przytwierdzenia materiału do naturalnej powierzchni paznokcia. Następnie przycinamy tips za pomocą gilotynki do wymaganej długości i formujemy kształt paznokcia. Pamiętaj aby wyrównać ukosy pomiędzy materiałem tipsa a naturalnym paznokciem, nie zapomnij o dodatkowym zmatowieniu zewnętrzne warstwy tipsa.

Tak przygotowana płaszczyzna stanowi idealną bazę pod dalsze prace. Jeśli planujesz manicure hybrydowy, w celu uzyskania trwałego efektu bez obaw o odpryskiwanie emalii, na początek rozprowadź na powierzchni tipsa warstwę żelu. Pamiętaj żeby każdą warstwę żelu utwardzić w lampie. Na koniec jeszcze raz piłujemy paznokieć zaznaczając tym samym idealny kształt płytki.

Chcesz poznać szczegółowo jak wykonać manicure hybrydowy? Zapraszamy do naszego artykułu: http://www.topmanicuredesign.com/hybryda-jak-poprawnie-przygotowac-plytke/

Na warstwę utwardzonego żelu nakładamy cienką warstwę bazy, która utwardzamy w lampię UV. Następnie wybrany lakier hybrydowy i top. Każdą z warstw kolejno utwardzasz w lampie UV. Na zakończenie przemywasz paznokieć cleanerem.

Nie zapomnij o skórkach, nałóż na nie specjalną oliwkę i ciesz się pięknie wykonanym manicure.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *