Czym jest frezarka do paznokci?

Zadbane paznokcie wymagają odpowiedniej pielęgnacji i manicureu, które wykonywane regularnie z powodzeniem przyczynią się do utrzymania płytki paznokcia w nienagannym stanie. Z jednej strony musimy dbać o paznokcie wcierając w nie oliwki i dobrze się odżywiając, ponieważ tylko zdrowy organizm jest w stanie wytworzyć zdrowe paznokcie. Z drugiej strony naszym zadaniem jest mechaniczne oddziaływanie na płytkę, które wykonywane w poprawny sposób również pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji paznokci. 

Do czego służy frezarka do paznokci?

frezarka do paznokciW przypadku manicureu istotniejsze od samego pokrywania paznokci lakierem jest dobre przygotowanie płytki, która stanowi bazę pod całą stylizację. Najpopularniejszymi narzędziami do tego celu są obcążki oraz pilniki. Są to akcesoria, które zdają egzamin, jednak frezarka do paznokci sprawdza się o wiele lepiej. Urządzenie to skutecznie może zastąpić tradycyjny sposób nadawania kształtu i przygotowywania paznokci pod manicure. Frezarka do paznokci to narzędzie, które umożliwia piłowanie paznokci, w taki sposób, że nie są one narażone na rozdwajanie i uszkodzenia. Co więcej, dzięki niej jesteśmy w stanie dokładniej i szybciej wykonać niezbędne czynności. Frezarka najczęściej składa się z uchwytu z silniczkiem napędzanym prądem lub baterią oraz kilku wymiennych końcówek o różnym kształcie.

Funkcje frezarki

frezarka do paznokciFrezarka do paznokci najczęściej wykorzystywana jest w gabinetach kosmetycznych, ponieważ znacząco przyspiesza pracę. Jednak także osoby prywatne zaczynają korzystać z tego urządzenia, doceniając jego możliwości. Jest ona niezwykle przydatna szczególnie u osób z bardzo grubymi paznokciami, które odporne są na działanie tradycyjnych pilników. Mimo, że w większości przypadków paznokcie u rąk są raczej delikatne, to już te u stóp są dużo mocniejsze. Dlatego też frezarka idealnie nadaje się także do pedicureu. Jednak oprócz piłowania, które ma na celu nadanie płytce odpowiedniego kształtu urządzenie to stosuje się również do polerowania paznokci. Jeszcze jedną funkcją jest odsuwanie skórek. W przeciwieństwie do tradycyjnego ich eliminowania za pomocą kopytka, w tym wypadku może być ono wykonywane „na sucho”. Za wielofunkcyjny charakter tego narzędzia odpowiadają rozmaite końcówki. W zależności od rozmiaru i kształtu oraz grubości ziarna służą one do innych celów, a więc piłowania, usuwania skórek, polerowania i wielu innych.

Zalety i wady frezarki do paznokci

Główną zaletą, która już została wspomniana jest szybkość pracy. Ponadto godna pochwały jest precyzja urządzenia, a po nabraniu wprawy także łatwość wykonywania zabiegów. Frezarka praktycznie bez konieczności wysiłku z naszej strony umożliwia nadanie paznokciom pożądanego kształtu, a brak konieczności namaczania skórek również oszczędza czas. Większość wad, jakie wiążą się z tym produktem nie wynikają z samych jego właściwości, ale z braku odpowiednich umiejętności. Niepoprawnie używana frezarka może uszkodzić paznokieć, jeżeli ostrość frezu zostanie źle dobrana do kondycji paznokci może spowodować ich rozdwajanie i pękanie, a brak higieny może spowodować zakażenia. Jednak przy zachowaniu odpowiednich zasad pracy frezarka do paznokci nie stanowi zagrożenia i jest niezwykle użyteczna w czasie wykonywania manicureu i pedicureu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *