Błędy, przez które Twój manicure hybrydowy jest nietrwały

Od kilku lat popularnością cieszą się lakiery hybrydowe. Z roku na rok, coraz więcej osób decyduje się na mnicure hybrydowy. Często także kobiety rezygnują z wizyt u kosmetyczki i stylizację paznokci wykonują w zaciszu swojego domu. Jest to doskonała forma rozrywki i sposób na znalezienie nowego hobby. Jednak często amatorki hybryd skarżą się na brak trwałości lakieru lub inne problemy wpływające na efektywność stylizacji. Wynika to głównie z braku znajomości podstawowych zasad malowania paznokci lakierami hybrydowymi. O najczęstszych błędach i sposobach na ich wyeliminowanie przeczytasz poniżej. 

Błąd numer 1 – nieodpowiednie przygotowanie płytki

cleaner do paznokci, aceton kosmetycznyKażdy trwały element, aby nie ulec zniszczeniu musi mieć zapewnione odpowiednie podłoże. Dla hybryd taki fundament stanowi nasza płytka paznokcia. Często jednak ten krok jest pomijany, a jest on niezwykle istotny. Przed nałożeniem pierwszej warstwy lakieru należy dokładnie odsunąć skórki, nadać paznokciom kształtu oraz zmatowić płytkę. Do tego ostatniego niezbędny jest cleaner do paznokci, którego zadaniem jest oczyszczenie i odtłuszczenie paznokcia. Dopiero tak opracowana płytka jest gotowa na przyjęcie bazy hybrydowej, na którą będą nakładane kolorowe lakiery. Odtłuszczenie paznokci jest ważne, ponieważ umożliwia dokładne „przyczepienie” się hybrydy do podłoża, co zapobiega przed powstawaniem odpryśnięć.

Błąd numer 2 – zalane skórki

Początkujące domowe manicurzystki zazwyczaj mają problemy z równomiernym rozprowadzaniem lakieru. Często nakładają one go zbyt dużo, przez co zalewają skórki. Jest to poważny błąd, ponieważ powoduje on przedostawanie się powietrza pod hybrydę, a tym samym zmniejszenie jej przyczepności i odpadanie. Dlatego tak istotne jest precyzyjne malowanie paznokci. Zawsze nabieraj niewielką ilość produktu. Zaczynaj od środka paznokcia przesuwając pędzelek, jak najbliżej skórek, jednak nie dotykając ich. Jeśli wyjedziesz za daleko, to usuń poprzednią warstwę i zacznij od początku. Pamiętaj, że zalane skórki nie dość, że pozbawiają hybryd trwałości to w dodatku wyglądają nieestetycznie.

Błąd numer 3 – nieprawidłowe ściąganie hybryd

cleaner do paznokci, aceton kosmetycznySposób, w jaki pozbywamy się lakieru hybrydowego jest niezwykle ważny. Po pierwsze ma on wpływ na kondycje naszych naturalnych paznokci, a po drugie determinuje trwałość kolejnych stylizacji. Do poprawnego zdjęcia hybrydy niezbędny jest aceton kosmetyczny. Jest on o wiele silniejszy niż tradycyjny zmywacz, dzięki czemu jest w stanie poradzić sobie z utwardzonymi warstwami lakierów hybrydowych. Jednak proces ściągania wymaga czasu, co sprawia, że wiele kobiet popełnia karygodny błąd. Zrywanie na siłę czy całkowite spiłowywanie lakieru z paznokcia jest gwarantowaną drogą do zrujnowania płytki. Uszkodzony paznokieć nie będzie w stanie utrzymać na sobie nowego manicureu. Hybrydy należy zdejmować wykonując następujące kroki: delikatne spiłowanie wierzchniej warstwy, czyli topu, nasączenie wacików acetonem, przyłożenie ich do paznokci i zawinięcie folią, odczekanie około 10 minut, delikatne zeskrobanie pozostałości produktu przy użyciu drewnianego patyczka. Dzięki temu płytka nie ulegnie zniszczeniu, a Ty będziesz mogła spokojnie wykonać kolejną stylizację na swoich paznokciach. Innym błędem jest z kolei niedokładne usuwanie hybryd, które powoduje, że przy kolejnej aplikacji lakieru nie będzie on dobrze przylegał do powierzchni, a tym samym zacznie odpadać.

Błąd numer 4 – stosowanie podróbek

W przypadku manicueru hybrydowego jakość produktów jest bardzo istotna i stanowi ona połowę trwałości stylizacji. Natomiast kobiety często decydują się na zamienniki i lakiery nieautoryzowanych marek. Wpływa to nie tylko na wizualny aspekt paznokci, ale także może oddziaływać negatywnie na zdrowie. Nakładanie na paznokcie niesprawdzonych produktów, pozbawionych atestów jest bardzo nieodpowiedzialne. Dodatkowo zbyt tanie lakiery nie dają żadnej gwarancji trwałości. Ważne jest więc, aby stosować produkty oryginalne, nawet jeżeli chodzi o cleaner do paznokci czy aceton kosmetyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *